Pokud vás trápí vysoký krevní tlak, je nutné změnit svůj dosavadní životní styl. Je zapotřebí dodržovat ideální tělesnou hmotnost, začít jíst pestrou a rozmanitou stravu, vyhnout se velkému množství soli, nezdravému životnímu stylu (kouření, alkoholu, drogám), stresu a depresím a začít více sportovat. Nejste-li zvyklí příliš sportovat, postupujte raději pomalu a postupně si přidávejte. Je také důležité naučit se správně relaxovat a zvládat stres.

Do svého jídelníčku zařaďte více bylinek, hub a koření, které vám pomohou nahradit sůl. Vyhýbejte se konzumaci uzenin, instantních jídel, chipsů. Omezte pití kávy, energetických nápojů, limonád a čajů Maté. Klasickou kávu můžete nahradit třeba meltou. Co se týká minerálních vod, vybírejte si takové, které mají nízký obsah sodíku.

Léčba bez léků

Na vysoký krevní tlak zabírá také celá řada léčivých metod. Například fyzioterapie nebo homeopatie. Ke snížení krevního tlaku můžete používat také různé bylinky a potravinové doplňky.

 

Podle názorů odborníků působí na krevní tlak hořčík s vápníkem, paprika, fenykl, řebříček, petržel, chmel, badyán nebo česnek.

Pro léčení vysokého krevního tlaku je výborné užívat rýžový protein, který je vyroben z organické celozrnné hnědé rýže. Je bohatý na vlákninu, sacharidy a selen.  Tato rýže má blahodárný vliv na vysoký krevní tlak a kornatění tepen. Při pravidelném užívání pomáhá lidskému tělu udržovat optimální hmotnost, vybudovat a udržet si svalovou hmotu. Je příznivý nejen na krevní tlak, ale působí také proti srdečním onemocněním.

Rýžový protein obsahuje 9 esenciálních aminokyselin, které si lidský organismus nedokáže sám vytvořit. Jsou pro něj ovšem velice důležité, zejména k tvorbě svalové tkáně, hormonů a enzymů.

Na Mixturamu si můžete namíchat vhodný doplněk stravy, který by měl kromě výše zmíněného rýžového proteinu obsahovat také lněné semínko, merlík chilský,  acai berry a kolu semínko. Všechno jsou to přírodní látky, které napomáhají snížení vysokého krevního tlaku.

Vždy je nutné bojovat proti vysokému krevnímu tlaku pod dohledem lékaře. Změna životního stylu vám sama o sobě nepomůže. Je nutné užívat farmakologické léky, které vám byly předepsány. Pouze v tomto případě můžete udržet svůj krevní tlak v patřičných mezích.